Meditsiiniuudised  • 2 august 2019 12:30
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Perearstid saavad kauaoodatud ravijuhise

Tartu Ülikooli peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituudi juhataja Ruth Kalda sõnul on tänavuseks tähtsamateks märksõnadeks perearstide jaoks alaseljavalu ravijuhend ja väga oodatud on ülekaalulisuse vähendamise juhend esmatasandile.

Professor Ruth Kalda  Foto: mu.ee

Peremeditsiinis on tema sõnul üheks oluliseks sündmuseks alaseljavalu diagnostika ja ravijuhendi valmimine. "Alaseljavalu on üheks sagedasemaks probleemiks perearsti vastuvõtul ning sageli on see oluliselt elukvaliteeti ja töövõimet häiriv probleem, mis põhjustab ka asjatuid uuringuid, sagedasi eriarstide külastusi ja halba ravisoostumust ning puudulikku ravivastust," rääkis Ruth Kalda. "Käesoleva ravijuhendiga, mis töötati välja erinevate spetsialistide koostöös, saab tagada seljavalu kaasaegse käsitluse, loodetavasti pikemas perspektiivis ka töövõimetuse vähenemist ja elukvaliteedi paranemist."

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee