Seoses üha kasvava iluteenuste turu ning ebakvaliteetsete teenuste kasvu riskiga tegi terviseamet sotsiaalministeeriumile ettepaneku muuta iluteenuste osutamine majandustegevuse registris teavitamiskohustusega tegevuseks.

- Terviseamet paneb südamele, et iluprotseduuri teenuse osutaja valikul tuleb kindlasti lähtuda haridusest, väljaõppest ja eelnevatest kogemustest.
- Foto: Shutterstock
Terviseameti peadirektori Merike Jürilo sõnul arenevad iluteenused pidevalt ning kasutusele võetakse järjest enam uusi protseduure ja aparaate, mille turvaline kasutamine nõuab uusi oskusi ja senisest asjatundlikumaid taustateadmisi. „Täna võib igaüks oma hetkemõtte ajel avada „ilutoa“ ning kui tundub, et vist läks valesti, kaob kiiresti silmapiirilt ja alustab oma tegevust uuesti mõnel teisel tänavanurgal,“ ütles Jürilo, kelle sõnade kohaselt ei võta majandustegevusteate esitamine majandustegevuse registri e-keskkonnas kuigi palju aega, kuid sellest saadav kasu on suur nii tarbija kui ka teenusepakkuja jaoks. „Parema ülevaate saamine aitab nii kvaliteetset teenust otsivat tarbijat kui ka ausat teenusepakkujat, kes on investeerinud nii oma sisseseadesse kui ka töötajate koolitamisse.“
Seotud lood
Terviseamet alustab täna iluteenuste terviseohutuse kontrollimisega, keskendudes laserprotseduuridele.
Esteetilise Mittekirurgilise Meditsiini Selts on seisukohal, et õehariduse omandanud isikutele peaks jääma täitesüstide tegemise õigus, sest õed on selleks piisavalt kvalifitseeritud.
Enam kui 5000 täitesüstidega seotud tüsistuse seas, millest kümne aasta jooksul FDA MAUDE andmebaasis raporteeriti, olid tõsiseimad 62 koeinfarkti ja 47 pimedaks jäämise juhtu. Eesti arstid on seisukohal, et mittekirurgilisi esteetilisi protseduure võivad teostada vaid arstid ja neid ei tohi delegeerida õele.
Meliva hambakliinikud Tallinnas, Sakus Pärnus ja Kuressaares ootavad oma kollektiivi hambaarste!