Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Laserseade, millega eemaldatakse tätoveeringuid, võib kahjustada kliendi tervist.
Foto: Shutterstock
Terviseameti lääne regionaalosakonna juhataja Kadri Juhkami sõnul teostatakse üha enam protseduure, mille eesmärk on inimese välimuse esteetiline muutmine, sealhulgas vananemismärkide vähendamine. „Soovitud tulemust aitavad saavutada mitmesugused tehnoloogilised uuendused, mis põhinevad enamasti meditsiini valdkonnas rakendatavatel lahendustel. Seetõttu on üha keerulisem eristada iluteenuseid tervishoiuteenustest,“ ütles Juhkam.
Leedu ilukliiniku Nordesthetics teatel on neil aastaga kasvanud enam kui 80% mammy makeover paketti kasutavate välismaalaste arv, valdavalt on need üle 40aastased sünnitajad. Eestis asuvas Christina Clinicus kasutavad sama teenust pigem kodumaa naised.
Esteetilise Mittekirurgilise Meditsiini Selts on seisukohal, et õehariduse omandanud isikutele peaks jääma täitesüstide tegemise õigus, sest õed on selleks piisavalt kvalifitseeritud.
Enam kui 5000 täitesüstidega seotud tüsistuse seas, millest kümne aasta jooksul FDA MAUDE andmebaasis raporteeriti, olid tõsiseimad 62 koeinfarkti ja 47 pimedaks jäämise juhtu. Eesti arstid on seisukohal, et mittekirurgilisi esteetilisi protseduure võivad teostada vaid arstid ja neid ei tohi delegeerida õele.
Üle-euroopalisest uuringust selgub, et kui mujal maailmas ostetakse netikauplustest peamiselt riideid, siis Eesti inimesed tellivad internetist peamiselt ilu- ja tervisetooteid.