Meditsiiniuudised  • 1 aprill 2020 05:27

Eestis jätkab tegevust 468 proviisorapteeki

Tänasest jõuab lõpule viieaastase üleminekuajaga apteegireform, mille tulemusena lahutatakse ravimite jae- ja hulgimüük ning apteegipidamise õigus jääb üksnes proviisoritele.

Ravimiameti peadirektor Kristin Raudsepa sõnul on sisuline töö enamuse tegutsevate apteekidega ära tehtud viimase pooleteise kuu jooksul.  Foto: Julia-Maria Linna

Üle Eesti jätkab 468 proviisorapteeki, paar kuud tagasi oli neid 498.

Sotsiaalminister Tanel Kiige sõnul on apteegid osa esmatasandi tervishoiust ning apteekrite roll tervishoiutöötajatena asendamatu. Apteegireformiga suurenes proviisoritest apteegiomanike kutsealane vastutus veelgi. „Tänan kõiki proviisoreid, riigiasutusi ja ravimituru osapooli, kes on pingutanud erakordselt keerulises olukorras selle nimel, et apteegid seaduse nõuetega vastavusse viia. Meie inimesed saavad olla kindlad, et apteegiteenus nende kodupiirkonnas säilib,” ütles sotsiaalminister Tanel Kiik.

„Apteegireformiga oleme astunud olulise sammu, et tõsta proviisorite rolli ja otsustusõigust ning parandada konkurentsi ravimite hulgimüügiturul. Selleks, et ravimid oleksid meie inimestele kättesaadavad võimalikult soodsa hinnaga, peame koostöös ravimitootjate, hulgimüüjate ja apteekidega ravimite tarneahelaga seotud küsimustega kindlasti edasi tegelema,” lisas Tanel Kiik.

Ravimiameti peadirektor Kristin Raudsepa sõnul on viis aastat olnud pikk üleminekuaeg, kus apteegireformi toimumine on erinevatel ajaetappidel olnud suure küsimärgi all. Sisuline töö enamuse tegutsevate apteekidega on aga ära tehtud viimase pooleteise kuu jooksul. „Pärast Riigikogu lõplikku otsust on praegused ettevõtjad ja uued proviisoritest omanikud teinud tõhusat tööd, et oma apteegid seadusega võimalikult kiiresti kooskõlla viia. Ravimiamet on suure töökoormusega hakkama saanud ning saan kinnitada, et seadusele vastavad apteegid jätkavad tänasest tegutsemist kõigis senistes Eesti piirkondades,“ ütles Kristin Raudsepp.

Kui pärast Riigikogu otsuste langetamist 26. veebruaril oli Eestis 35 kriitilist piirkonda, kus apteegiteenuse jätkumine oli kahtluse all, siis tänu kohalike omavalitsuste, ettevõtjate, proviisorite ja ravimiameti koostööle on praeguseks kõik apteegid nõuetega vastavusse viidud. „Täname ladusa koostöö eest ka konkurentsiametit, kelle arvamust samuti viimastel nädalatel mitmetel puhkudel vajasime,” lisas Kristin Raudsepp.

Enamik apteeke jätkab töötamist endistes kohtades. Apteekide asukohad leiab siit.

Tegevuse lõpetab 25 apteeki, valdav osa Tallinnas ja Tartus. Suletud apteegid on loeteluna kirjas ka ravimiameti kodulehel.

Jaga lugu:
MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

Meditsiiniuudised.ee toetajad:

Kadi Heinsalu
Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451
Violetta Riidas
Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454
Siret Trull
Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446
Mirjam Esperk
Mirjam EsperkAjakirjanik-toimetajaTel: 56483229
Karin Tamm
Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862
Maarja Kõrv
Maarja KõrvMeditsiinimeedia müügijuhtTel: 5257708