Koroonaviirusesse teistest riikidest palju leebemalt suhtuvas Rootsis kisub olukord halvemaks ja valitsus tunneb survet tulla lagedale karmimate lahendustega.

- Sel laupäeval oli Rootsi pealinnas Stochkolmis kena päev. Rootsi valitsus on küll inimestele öelnud, et nad püüaksid hoida omaette, kuid päriselt kellegi vabadusi nad piiranud ei ole, kohvikud ja koolid on avatud jne.
- Foto: AP Photo / Scanpix
Rootsi lähenemine on siiani ereldalt silma paistnud, kuna nende juures on näiteks koolid, restoranid ja kohvikud siiani avatud. Kui teised riigid piiravad inimeste vabadust karmide käskudega, siis Rootsi peaminister Stefan Löfven on lootnud kodanike tervele mõistusele ning pole karme käske jaganud, kirjutab Äripäev.
Seotud lood
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.