• 25.04.20, 12:12
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kiik: Iga inimese panus on ülioluline

Sotsiaalminister Tanel Kiik ütles, et viimati oli haiglaravil nii vähe haigeid nagu praegu ehk alla saja 3. aprillil. Sellegipoolest võib haigeid kohe juurde tulla, kui distantseerumise reeglitest kinni ei peeta. Siin on tema sõnul väga oluline igaühe panus.
Sotsiaalminister Tanel Kiik
  • Sotsiaalminister Tanel Kiik
  • Foto: sm.ee
Kiik ütles, et eriline pilk on hooldekodudel ja valitsus eraldas seetõttu 110 000 eurot, et hoolekandeasutustele infektsioonitõrje inspekteerimise osas täisring peale teha. Teine oluline teema on inimeste vaimne tervis, mure, stress. Küsitluse järgi üle poole inimestest tunneb rohkem stressi ja pingeid, erinevaid vaimse tervise mured on kasvutrendis. Kasvamas on ka lähisuhtevägivald. Valitsus otsustas ka ohvriabile eraldada kriisi ajal üle poole miljoni eurot kriisinõustamise ja toe pakkumise toetamiseks. "Mitte keegi ei tohi jääda oma muredega üksi," rõhutas Kiik. Ta soovitas igal inimesel ka ise hoolida ja märgata nii lähedasi kui ka päris võõraid, keda toetada ja aidata, et nad ei tunneks end praeguses olukorras üksikuna.
Terviseameti kriisistaabi meditsiinijuht Arkadi Popovi sõnul vaatamata üldisele trendile nakkuse vähenemise suunas, tekib kohe pärast sotsiaalse distantseerumise reeglite eiramisest uusi haigusjuhtumeid. Selle näiteks on värske suur haigestumine perekonnas Ida-Virumaal Kiviõlis. Popov lisas, et kokku on juhitaval hingamisel koroonaviirushaiguse tõttu olnud 32 inimest, praegu aga vaid 6 inimest.
Küsimusele kortermajad elavatele koroonaviirushaigete kohta lausus Popov, et ei saa nimetada nimesid, kes kus on nakatunud. Teavitatakse korteriühistuid laiemalt, et seal rakendataks hügieenireegleid ja puhastatakse korralikult, vastavat nõu saab terviseameti piirkondlikust osakonnast. Tõsine koostöö on selles osas tema sõnul kohalike omavalitsustega.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Tanel Kiik ütles, et korterelamu puhul isolatsiooni määratakse leibkond, kes on haigega koos või naabrid, kes on temaga suhelnud. Tervet trepikoda karantiini ei panda. "Puhtust tuleks pidada aastaringselt, mõnevõrra rohkem puhastada ka detaile, nagu uksenupud, lingid," rääkis ta.

Seotud lood

Töökuulutused
  • 14.05.25, 15:06
Ootame Meliva kliinikutesse HAMBAARSTE
Meliva hambakliinikud Tallinnas, Sakus Pärnus ja Kuressaares ootavad oma kollektiivi hambaarste!

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele