Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Saaremaal ja Õismäel algab koroonaviiruse antikehade uuring
Tänasest hakkavad Saaremaa ja Õismäe perearstid kutsuma vabatahtlikke Tartu Ülikooli korraldatavasse koroonaviiruse antikehade uuringusse KoroSero-EST.
Mõlemast piirkonnast kaasatakse juhuvalimi alusel 1080 osalejat, kelle veeniveres uuritakse antikehade olemasolu, et hinnata viirusega kokku puutunud inimeste hulka. Pärast seda uuringut on kavas teha ka üle-eestiline uuring.
Eesti välisminister Urmas Reinsalu teatas pühapäeval, et Eesti saab võimaluse osaleda Jaapani ravimiuuringus COVID-19 ravis Aviganiga. Tegemist on 6 aastat tagasi loodud gripiravimiga.
Tartu Ülikool, Tartu Ülikooli Kliinikum ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla kutsuvad koroonaviiruse haigusest paranenud inimesi loovutama vereplasmat, et uurida, kui tõhus on paranenud inimeste plasma kasutamine COVID-19 raskelt põdevate patsientide ravis.
Eriolukorra valitsuskomisjonile tutvustati täna Tartu Ülikooli läbiviidava koroonaviiruse levimust jälgiva seireuuringu esimese nädala tulemusi, mille järgi laialdast COVID-19 nakkust ühiskonnas ei esine.