Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Uue võimaliku puhangu ajal loodetakse Eestit vähem lukustada
Sotsiaalminister Tanel Kiik loodab, et uue võimaliku koroonapuhangu ajal suudab Eesti hoida viiruse leviku niivõrd kontrolli all, et ei teki vajadus minna kaubanduskeskusi sulgema, plaanilist ravi piirama ja õpilasi koduõppele suruma.
Kiik rääkis ERRile antud intervjuus, et selleks korraks oleme selle konkreetse koroonaviiruse leviku kriisi ületanud, epideemia võib lugeda ajutiselt lõppenuks.
Peaminister Jüri Ratas rääkis videokõnes Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) peadirektori dr Tedros Adhanom Ghebreyesusega COVID-19 pandeemia vastasest võitlusest ning koostööst riikidevahelise terviseandmete vahetuse digitaliseerimiseks.
Töötukassa palgahüvitist saanud ettevõtete seas on üle 300 firma, kelle tegevusalaks tervishoid või sotsiaalhoolekanne. Silma jääb hambaravikliinikute rohkus.
Riigikogu võttis tänasel istungil vastu seaduse, mis muu hulgas reguleerib hädaolukorra juhtimist, kui hädaolukorral on oluline ühiskondlik või majanduslik mõju või kui selle mõju ulatub rohkem kui ühe kohaliku omavalitsuse üksuse territooriumile.
Kuigi koroonaviiruse esimene laine on Eestis edukalt alla surutud, tuleb edasises faasis vältida haiglate nakkuse levitajateks muutumist, rääkis Põhja-Eesti Regionaalhaigla intensiivravi keskuse juhataja Kristo Erikson.
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.