Eestis on pea 10 aastat tegutsenud Ida-Tallinna Keskhaigla emapiimapank, mis kogub ja vahendab doonorpiima vastsündinutele, kes seda vajavad: sagedamini need, kes on tulnud ilmale enne 34. rasedusnädalalt, kes on väikesekaalulised või väga raskes üldseisundis.

- Ida-Tallinna Keskhaigla emapiimapanga juht ja lastearst Annika Tiit-Vesing.
- Foto: Ida-Tallinna Keskhaigla
Iga vastsündinu, ka enneaegselt sündinu, esimeseks toiduks on oma ema rinnapiim. Kui seda on veel liiga vähe, siis parimaks alternatiiviks on doonorrinnapiim. Ida-Tallinna Keskhaigla emapiimapanga juht ja lastearst Annika Tiit-Vesingi sõnul ei teki kõikide enneaegsete laste emadel kohe piisavas koguses rinnapiima. „Kuni oma ema rinnapiima tekkeni on doonorrinnapiim vastsündinu jaoks parim alternatiiv, kuna see aitab vähendada edaspidiseid tervisemuresid,“ ütles Tiit-Vesingi.
Seotud lood
Eesti lastest oli esimesel kolmel elukuul täielikul rinnapiimatoidul 65 protsenti ja kuue kuu vanuselt 24 protsenti lastest, selgub Tervise Arengu Instituudi (TAI) avaldatud statistikast 2018. aasta kohta.
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.