• 01.09.20, 11:12

Lisandus 20 positiivset testi, nakatunute seas on jalgpalliklubi liikmed

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 2235 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 20 testi tulemus osutus positiivseks.
Lisandus 20 positiivset testi, nakatunute seas on jalgpalliklubi liikmed
  • Foto: Shutterstock
Rahvastikuregistri andmete kohaselt laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale (neist 7 Tallinna), kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati üheteistkümnel inimesel. Ida-Virumaale lisandus neli ja Saaremaale kaks uut positiivset koroonaviiruse proovi. Jõgevamaale ja Lääne-Virumaale lisandus üks uus koroonaviiruse juhtum, ühel juhul puudus positiivse proovi andnul rahvastikuregistris registreeritud elukoht.
Harjumaa üheteistkümnest uuest haigestunust kolm on jalgpallurid
Harjumaa üheteistkümnest juhust viis on kohalikku päritolu ehk haigestusid nakatunu lähikontaktsed, kolmel juhul viiest on tegu jalgpalliklubi Nõmme Kalju mängijatega. Mängijaid testiti eile Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) initsiatiivil, liidu kriisikomisjoni liikme Mihkel Uibolehe sõnul võtab EJL viiruse leviku takistamist väga tõsiselt.

Artikkel jätkub pärast reklaami

„Kui seni on meeskonnas toimuvat korraldanud klubi, siis kuna olukord on eskaleerunud, võtab jalgpalliliit selle kriisi juhtimise üle,” ütles Mihkel Uiboleht. Jalgpallurid tunnevad end hästi ja viibivad isolatsioonis.
Terviseameti põhja regionaalosakonna jälgimisel on üle 400 inimese, kellest 71 on haigestunud.
Saaremaa kaks uut haigusjuhtu said alguse lähikontaktist väljaspool Saaremaad elava pereliikmega.
Ida- ja Lääne-Virumaa juhtudest neljal juhul on tegemist senise haige lähikontaktsetega, ühel juhul on haigestumise asjaolud selgitamisel. Kokku on Ida-Virumaal neli koroonaviiruse kollet: Estonia kaevanduse kolle (54 haigestunut), Jõhvi Keldri kolle (15 haigestunut), Ojamaa kaevanduse kolle (8 haigestunut) ja nii-öelda Ühendkuningriigi kolle, millega on tänaseks seotud 12 haigusjuhtu. Kolle sai alguse Ühendkuningriigis elavate sugulaste külaskäigust Eestisse, viimased kuus koldesse arvestatud haigusjuhtu on seotud Sonda kõrtsi külastamisega 21. augustil. Terviseameti ida regionaalosakonna jälgimisel on üle 750 inimese, kellest 98 on haigestunud.
Seoses koroonaviirusega vajab haiglaravi 9 inimest
1. septembri hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 9 inimest, juhitaval hingamisel ei ole ühtegi patsienti. Möödunud ööpäeva jooksul uusi COVID-19 juhtumeid ei lisandunud ning kedagi haiglast koju ei saadetud.
Tänaseks on haiglates lõpetatud 411 COVID-19 haigusjuhtumit 398 inimesega.
Tänase seisuga on tervenenud 2112 inimest. Neist 1 601 inimese (75,8%) haigusjuhtum on lõpetatud, 511 inimese puhul (24,2%) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.
Viimase 14 päeva haigestumus 100 tuhande inimese kohta on 14,7.
Eestis on kokku tehtud üle 150 tuhande esmase testi, nendest 2 395 ehk 1,6 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Seotud lood

Uudised
  • 31.08.20, 15:36
Homsest saavad riskiriigist naasjad lennujaamas ja sadamas koroonaviiruse testi teha
1. septembrist saavad COVID-19 riskiriikidest Eestisse naasjad isolatsioonikohustuse lühendamiseks ning tööle naasmiseks lasta end koroonaviiruse suhtes lennujaamas ja sadamas testida. Eesti elanikele on testimine tasuta, välismaalased saavad kohapeal tasuda kaardimaksega.
Uudised
  • 31.08.20, 15:23
Neljal tootjal on koroonavaktsiini uuringutes teiste ees edumaa
Tootjad raporteerivad pidevalt uutest edusammudest koroovavaktsiini väljatöötamisel. Nelja SARS-CoV-2 vaktsiinikandidaadi uurimisel ollakse teistest kaugemale jõudnud.
  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele