Soome ja Norra pakkusid Rootsile meditsiinilist abi, sest viimasel on koroonapandeemia teises laines mitmes piirkonnas tervishoiutöötajate tõsine puudus.
Rootsi ei ole ise veel ametlikult abi palunud väljastpoolt riiki, kuid Stockholmi võimud küsisid abi riigi sõjaväelt. Samuti võivad Rootsi vähem kannatanud piirkonnad tulla appi, vahendas Äripäev väljaannet Financial Times.
Sanofi ja GlaxoSmithKline andsid teada, et nende COVID-19 vaktsiini kliinilised uuringud näitasid vanematel inimestel ebapiisavat immuunvastust ning lükkasid koroonavaktsiini kasutuselevõtu järgmise aasta lõppu.
Eesti apteekide ja apteekrite tegevuse anlüüsist kriisiolukorras Covid-19 pandeemia näitel selgub, et apteekide töö kujunes esmatasandi tervishoius oluliseks teenuse osutajaks ning riiklikult kehtestatud piiranguid ravimite väljakirjutamisele ja väljastamisele olid asjakohased.
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.