Tänasest saadab Tervise Arengu Instituut (TAI) välja uuringukutseid 20 000 elanikule, et esmakordselt koostada põhjalik ülevaade Eesti rahvastiku vaimse tervise olukorrast.
„Uuringus keskendume erinevatele teemadele, näiteks inimeste heaolu, psühholoogilised probleemid, stress ja emotsioonid, vaimse tervise teenuste kasutamine, toimetulek koroonapandeemia ajal ning tervisekäitumine. Soovime, et riigil oleks ülevaade vaimse tervise olukorrast, kuna ainult nii on võimalik planeerida vaimse tervise teenuste arendamist või hinnata erinevate sündmuste mõju rahvastiku vaimsele tervisele,“ kommenteeris TAI vanemteadur ja uuringukonsortsiumi juht Kenn Konstabel.
Seotud lood
Koroonakevadele järgnes suvine hingetõmbepaus, kuid mida toob sügis, ei tea keegi. Kuidas keerulise ajaga hakkama saada, rääkis Äripäeva raadio tervisesaates psühholoog, organisatsioonikultuuridisainer ja tööõnne uurija Tiina Saar-Veelmaa.
Aneurüsmaatiline subarahnoidaalne hemorraagia (aSAH) patsientidel esineb ülpopulatsioonist enam emotsionaalseid häireid, asteeniat ja unetust.
Eriõdesid on Eestis koolitatud juba 14 aastat, kuid neist on avalikkuses rohkem rääkima hakatud alles viimasel ajal. Kes on eriõde, mida ta teeb, millised on tema karjäärivõimalused, kuidas eriõeks saadakse ja millist rolli ta täidab tervishoiusüsteemis?
Hea arst! Tule ja anna oma väärtuslik panus, et terviseraskustesse sattunud inimesed saaksid võimaluse elada võimalikult toimekat ja rahuldustpakkuvat elu!