Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Pfizer asub vaktsiini testima alla 12aastastel
Vaktsiinitootja Moderna liigub aktiivselt edasi mRNA-l põhinevate COVID-19 vaktsiinide arendusega, Pfizer hakkab vakstiini testima alla 12aastastel lastel.
Haigekassa juhatuse esimees Rain Laane sõnul enne maikuud uut massvaktsineerimist Eestis tulemas ei ole, ka vaktsiinitarned on lähinädalatel pigem tagasihoidlikud.
Eesti saab vastavalt Euroopa Liidu liikmesriikide kokkuleppele COVID-19 vastu vaktsineerimise kiirendamiseks alates aprillist kolme kuu jooksul täiendavalt üle 62 000 Pfizer/BioNTech vaktsiinidoosi.
Uued tõendid varase primaarse CMV-infektsiooni diagnostika ja ravivõimaluste kohta on muutnud rasedusaegse sõeluuringu arutelu. Eesti otsus vajab siiski kohalikke epidemioloogilisi andmeid ning rasedusaegse ja vastsündinute sõeluuringu võrdlust, kirjutab naistearst dr Marek Šois, kes on spetsialiseerunud lootemeditsiinile.