• 17.05.21, 15:32

Endokriinhaiguste korral kulgeb COVID–19 raskelt

Endokriinhaigustega patsiendid ei haigestu COVID–19 sagedamini kui tavapopulatsioon, ent haiguse kulg on neil oluliselt raskem ja tüsilikum. Need patsiendid tunnevad palju huvi vaktsiinide ohutuse ja efektiivsuse vastu. Ida-Tallinna Keskhaigla endokrinoloog Ulvi Merendi teeb ülevaate COVID–19 ja endokriinhaigustest.
Kui COVID–19 diagnoosiga saabub haiglasse endokriinhaigusega patsient, tuleb tal kindlasti veresuhkru taset kontrollida.
  • Kui COVID–19 diagnoosiga saabub haiglasse endokriinhaigusega patsient, tuleb tal kindlasti veresuhkru taset kontrollida.
  • Foto: Andras Kralla/Äripäev
Endokriinhaigustega patsiendid satuvad sagedamini COVID–19 raske kulu tõttu haiglasse. Kõrge riskiga patsientide seas on esile toodud diabeediga, eriti kaasuva organkahjustuse ja rasvtõvega patsiendid. Ka neerupealise puudulikkusega patsientidel on suur risk põdeda COVID-19 raskelt. Brittide endokrinoloogia seltsi leheküljel on olemas COVID–19 ja endokriinhaiguste käsitluse juhised, kus on selgelt välja toodud, millele iga haiguse puhul tähelepanu pöörata.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 25.04.25, 13:56
Digilahendus meditsiinis: personaalsed tööriided asenduvad nutika renditeenusega
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele