• 28.05.21, 07:00

Kõrgvererõhktõvega inimeste arv on kasvanud

Kõrgvererõhktõvega inimeste arv on viimase 40 aasta jooksul kasvanud 90%, seda põeb iga viies mees ja iga neljas naine. Confido tervisekeskuse kardioloog Tiina Uuetoa andis Meditsiiniuudiste vebinaril ülevaate hüpertooniatõve diagnoosimisest ja ravist, kus olulisel kohal on polüteraapia ja ravisoostumuse probleemid.
Hüpertensiooni ravi eesmärk on vererõhk alla 140/90 mmHg.
  • Hüpertensiooni ravi eesmärk on vererõhk alla 140/90 mmHg.
  • Foto: Shutterstock
Euroopa Kardioloogide Seltsi (ESC) ja Euroopa Hüpertensiooni Ühingu (ESH) 2018. aasta ravijuhise järgi diagnoositakse hüpertensiooni kõrgenenud vererõhuväärtuste põhjal, mis on avastatud ambulatoorsel monitooringul, meediku poolt või kodus mõõtes. COVID–19 tingimustes on suurenenud kodune vererõhu mõõtmine, mistõttu on oluline veenduda, et patsiendid kasutavad sobivaid aparaate ja õiget tehnikat.

Seotud lood

Uudised
  • 29.04.21, 09:00
Eestis põeb mõnd kroonilist haigust 65% täiskasvanutest
Üleeuroopalise terviseuuringu sel nädalal avaldatud Eesti tulemustest selgub, et 65 protsenti meie täiskasvanud elanikest tunnistab mõnd kroonilist haigust või pikaajalist terviseprobleemi.
Uudised
  • 06.11.20, 07:00
Merilind: ei ole ideaalset ravimit, mis ainult ühte asja mõjutaks
Üks esimesi mõtteteri, mida tulevastele arstidele-õdedele ja farmatseutidele õpetatakse, on see, et kui ravimil on toime, siis on sel ka kõrvaltoime. Kui kõrvaltoimeid pole, siis pole suure tõenäosusega ka toimet. Rääkisime tervisesaates ravimite kõrvaltoimetest Nõmme perearst Eero Merilinnuga.
Uudised
  • 17.05.21, 07:00
Täna tähistatakse maailma hüpertensioonipäeva
Tänavusel hüpertensioonipäeval soovitakse juhtida inimeste tähelepanu kõrgvererõhktõve ohtlikkusele ja vajadusele jälgida oma vererõhku.
  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele