Iisraeli kogemus: Pfizeri vaktsiini kaitse hakkab mõju kaotama
Iisrael teatas esmaspäeval 5. juulil Pfizer/BioNTech COVID-19 vaktsiini mõju vähenemisest koroonaviiruse ennetamisel, kuid kinnitas, et see on endiselt väga tõhus rasketest nakkusjuhtudest hoidumiseks.
Vaktsiini efektiivsus haiguse ennetamisel langes alates 6. juunist 64%-ni, teatas Iisraeli tervishoiuministeerium. Samal ajal oli vaktsiin 93% efektiivne koroonaviiruse raskete juhtumite ennetamisel, vahendas Reuters.
Kolm kuud pärast Pfizeri teise vaktsiinidoosi saamist langeb viiruse eest kaitset pakkuvate antikehade tase, ent see on siiski kõrgem kui enne teise doosiga vaktsineerimist ja COVID-19 läbipõdenutel, selgus SYNLB Eesti, Tartu Ülikooli ja Icosageni uuringust.
Pfizer ja AstraZeneca koronaviiruse vaktsiinid on pärast kaht annust India COVID-19 variandi vastu võrdselt väga tõhusad, leiti Indias läbi viidud värskes uuringus.
Kui eelmise aasta lõpus konkureeris Iisrael veel mitu korda suurema rahvastikuga riikidega koroonavaktsiini nimel, siis nüüd näitab Iisrael kõige kiiremat vaktsineerimistempot tänu ühele kindlale lubadusele, kirjutab Financial Times.
Liina Viies Eesti Tel Avivi saatkonnast heidab pilgu koroonatulevikku: milline on elu Iisraelis nüüd, mil umbes pool elanikkonnast on oma esimese vaktsiinidoosi saanud. Kas Iisrael võiks ennustada ka Eesti tervisekriisi tulevikku?
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.