Analüüsid näitasid, et naine oli nakatunud nii koroonaviiruse alfa- kui beetatüvega, mis on viirusega võitlemisel taas uus oht. Naise nakatumise puhul võib arvata, et erinevad tüved hakkasid talle külge erinevatelt inimestelt, vahendas Äripäev.
COVID-19 haigestumuse intensiivsus on üle-eestiliselt ECDC riskimaatriksi alusel madal, kuid haigestumine on taas kasvama hakanud. Delta tüvi on muutunud domineerivaks.
Iisrael teatas esmaspäeval 5. juulil Pfizer/BioNTech COVID-19 vaktsiini mõju vähenemisest koroonaviiruse ennetamisel, kuid kinnitas, et see on endiselt väga tõhus rasketest nakkusjuhtudest hoidumiseks.
WHO Euroopa piirkonna juht Hans Kluge tegi eile, 1. juulil avalduse, milles rõhutas, et organisatsiooni 53 riigis on lõppenud COVID-19 juhtude arvu senine 10-nädalane langus ja pandeemia kolmas laine on õhkõrna jää all.
Mida vähem saab viirus paljuneda ehk mida vähem inimesi viirust läbi põeb, seda vähem mutatsioone saab tekkida, sealhulgas saab vähem tekkida ka inimeste jaoks halbu mutatsioone, selgitas Tartu Ülikooli molekulaarviroloog Aare Abroi.