Seitsmendat päeva vähenev COVID-19 nakkus brittidel on seotud kõrge immuniseerimise tasemega. Tabelist näeb, kui kõrge see vanusegrupiti on ja kui erinev Eestist.
Britid loodavad ettevaatlikult, et kõrge immuniseerimise tase hakkab end viimaks ära tasuma ja uute nakkusjuhtumite arv väheneb edasi. Seal on saavutatud kõrge tase eakate ja täiskasvanute vaktsineerimisega, teismeliste vaktsineerimist aga alles alustatakse.
Näiteks kohordis 75-79 on jõutud 100% tasemeni.
Nad on välja arvutanud ka lähikontaktide vähenemise. Kui enne pandeemiat oli ühel keskmisel britil neid 10 päevas, siis piirangutega vähenes see neljale.
BBC andmetel tuntakse samuti muret selle üle, et esmaste dooside arv langeb. Päevas tehakse umbes 50 000 esmast doosi. Teise doosi saab iga päev 150 000 inimest.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Eestis on täiskasvanute hõlmatus vähemalt ühe doosiga 56% ja kogu elanikkonnast 47%, 70+ vanuses on hõlmatus 69%. Selle tõmbab alla kehv hõlmatus nimese seas, kes on vanemad kui 80 aastat. Selles vanusegrupis on peaaegu 37% inimesi vaktsineerimata. 70+ pole ka vaktsineerimistase Suurbritanniaga võrreldes väga kõrge: 73%. See-eest on kuu ajaga suudetud vähemalt ühe doosiga vaktsineerida viiendik Eesti teismelisi vanuses 12-15. Esikohal on Tartu (37%) ja järgneb Harjumaa-Tallinn (22%).
Seotud lood
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.