Meditsiiniuudiste poole pöördus Tartu Ülikooli Kliinikumi õde Egle Sarap-Nöps sooviga jagada oma vaatenurka ja tasakaalustada meedias sagedasti kajastatud emotsionaalseid seisukohavõtte. Avaldame tema pöördumise täismahus.

- Õde Egle allveelaevas Lembit.
- Foto: Erakogu
Meediast järjekordset ületöötanud tervishoiutöötajatest kõnelevat kirjatükki lugedes tekivad minus vastakad tunded. Miks on vaja küsida haletsust ja kaasatundmist, kui see on meie igapäevatöö, mille tegemise oleme ise valinud? Kui Sina, armas kolleeg, oled emotsionaalselt ja füüsiliselt väsinud, tuleb Sul seda endale tunnistada ja puhkust võtta. Seda nimetatakse enda väärtustamiseks inimese ja spetsialistina. Sa võid ju vastu vaielda, et meid on niigi vähe ja keegi peab ju seda tööd tegema, aga minu arvamus on, et iseenda tervise arvelt seda teha ei tohi, sest Sinu "kangelaslik" mõtteviis ja hoiak toob kasu asemel kaasa kahju - Sa oled läbipõlenud, väsinud ja Sinust on saanud abivajaja.
Seotud lood
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.