• 01.12.21, 09:00

Tee õige diagnoosini on sageli pikk ja väsitav

Tartu Ülikooli Kliinikumis on loodud harvikhaiguste kompetentsikeskus, kus keskendutakse haruldaste haiguste ehk harvikhaiguste diagnoosimisele, jälgimisele ja ravile.
TÜK ühendlabori kliinilise geneetika keskuse arst-resident Kristi Tael.
  • TÜK ühendlabori kliinilise geneetika keskuse arst-resident Kristi Tael.
  • Foto: Andres Tennus
Harvikhaigusi esineb ühest küljest väga vähe – Euroopa tasandil peetakse harvikhaiguseks haigust, mis esineb kuni 5 inimesel 10 000st. Teisalt on aga erinevaid harvikhaigusi üheskoos äärmiselt palju, hinnanguliselt enam kui 7000, seega on harvikhaigusi põdejate arv väga suur. Uusi harvikhaigusi kirjeldatakse aastas u 250–300.

Seotud lood

Uudised
  • 05.11.21, 09:45
Kliinikumis alustab tööd harvikhaiguste kompetentsikeskus
Tartu Ülikooli Kliinikumis alustab tööd harvikhaiguste kompetentsikeskus, kus keskendutakse haruldaste haiguste ehk harvikhaiguste diagnoosimisele, jälgimisele ja ravile.
Uudised
  • 01.03.21, 17:23
Tillmann: harvikhaiguste ravi on Eestis teinud suure hüppe
Tartu Ülikooli Kliinikumi endokrinoloog prof Vallo Tillmanni sõnul on harvikhaiguste ravi Eestis 2001. aastaga võrreldes praeguseks märkimisväärselt edasi arenenud.
Uudised
  • 16.04.21, 08:45
Harvikhaiguste loetelu saab täiendust
Sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo allkirjastas määruse, millega laiendatakse senist harvikhaiguste loetelu kuue diagnoosi võrra. Nende harvikhaiguste puhul makstakse sotsiaaltoetust ka lastele, kel puude raskusaste pole veel välja kujunenud.
Uudised
  • 12.11.21, 15:00
Arst tuleks vabastada bürokraatlikust ja mahukast tööst ravimitaotluste esitamisel
Patsientide jaoks algab ravi kättesaadavus Eestis sellest, kas ravim või tervishoiuteenus on kantud soodusravimite nimekirja või ei, kirjutab Ravimitootjate Liidu juhataja Riho Tapfer.
  • ST
Sisuturundus
  • 25.04.25, 13:56
Digilahendus meditsiinis: personaalsed tööriided asenduvad nutika renditeenusega
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele