Eelmisel aastal käivitas Tartu Ülikool reovee analüüsil põhineva SARS-CoV-2 eelhoiatuse seiresüsteemi, mis andis epidemioloogidele olulist infot koroonaviiruse leviku kohta. Uuest aastast võtab terviseamet ülikoolilt uuringu üle.
Terviseameti keskkonnatervise osakonna nõunik Merli Jõemaa selgitas, et Tartu Ülikooli eesmärk oli SARS-CoV-2 reoveeseire süsteemi välja töötamine ja meetodi arendamine. „Plaan nägi ette, et väljatöötatud reoveeuuringu osa antakse hiljem üle riiklikule laborile. Nüüd on see hetk kätte jõudnud ja järgmisest aastast viiakse laboriuuringud läbi terviseameti nakkushaiguste laboris,“ lisas ta.
Seotud lood
Tartu Ülikooli (TÜ) juhitava seireuuringu detsembri esimest poolt puudutavad tulemused näitavad, et COVID-19sse nakkusoht uuritute seas on võrreldes uuringu eelmise etapi tulemustega vähenenud ja antikehade hulk kasvanud.
Reovees esinevate viirusetüvede esialgsest analüüsist selgus, et COVID-19 omikrontüve leidub üle Eesti mitmel pool.
Isikukaitsevahendite müüja Cleanella alustas tegevus kuus aastat tagasi, kui maailma oli tabanud koroonakriis. Ettevõtte üks eesmärk oli ja on pakkuda kvaliteetseid, uudseid ja teistsuguseid tooteid, mida kliendid rõõmuga kasutaks ning mis kannaksid endas peale harjumuspärase kaitse ka lisandväärtust.