Kooliõde Merike Ottmann ütleb, et kooliõe elukutse pluss on see, et saab hakata inimese tervisekäitumist suunama juba lapseeas ja koolitervishoius on võimalik pakkuda maksimaalselt personaalset suhtlemist.

- Kooliõde Merike Ottmann ütleb, et alati ei pea laps tema kabinetti tulema mingi haiguse tõttu, võib ka tulla lihtsalt koolimelust rahunema. Foto: Arno Mikkor
Pelgulinna Gümnaasiumi kooliõde Merike Ottmannil sõnul ei pea õpilane alati õekabinetti tulema haiguse pärast. “Tegelikult on see tervisekabinet ja see tähendab, et siit saab hea enesetunde,” räägib kooliõde Merike. Kui tema sisse astub laps, kes tahab lihtsalt korraks koolimelust eemale saada ja rahulikult omaette olla, on ta kooliõe juurde ka oodatud.
Seotud lood
Mullune laste koolist eemale jäämine sundis juba siis otsima avaramaid võimalusi koolilaste tervise jälgimiseks. Praegu on kooliõed aktiivselt ametis vaatamata sellele, et lapsi koolis koha peale ei ole.
Augusti kahel viimasel nädalavahetusel, 21. ja 22. augustil ning 27.-29. augustil korraldab Tallinn koolides vaktsineerimise COVID-19 vastu. Eelkõige oodatakse vaktsineerima 12-18-aastaseid õpilasi, nende perekondi, kuid ka teisi ümberkaudseid elanikke. Vaktsineerimiseks koolides eelregistreerima ei pea.
Tallinna kooliõed, kelle töö on hoolitseda enam kui 50 000 koolilapse tervise eest, pöörduvad lapsevanemate poole, sest vaktsiinidest keeldumisi on kaks korda üle ohtliku taseme.