Autor: Meditsiiniuudised • 3. august 2022

Suri lasteneuroloog Valentin Sander

Täna (neljapäeval 4. augustil) toimub Pärnamäel Tallinna Lastehaigla legendaarse lasteneuroloogi Valentin Sanderi ärasaatmine, kes suri juuli lõpus raske haiguse tagajärjel.
Lasteneuroloog Valentin Sander (1950-2022) on lahkunud.
Autor: Raul Mee

Ärasaatmine toimub neljapäeval kl 11. Jõululaupäeval 1950. aastal sündinud doktor Valentin Sander suri 29. juulil. Tallinna Lastehaiglas töötas ta 1979. aastast, olles kaua aega ka neuroloogiaosakonna juhataja. Tänavu 23. veebruaril pälvis ta Tallinna Lastehaigla elutööpreemia. Preemia andmise juurde kolleegidelt saadud iseloomustus jäägu teda meenutama ka toimetuse järelhüüdes.

"Ta on inimene, kes ei jää kunagi nähtamatuks. Ja seda mitte iseenese esiletõstmise, vaid oma mõtete ja seisukohtade selguse ja nende avaldamise stiili tõttu, pannes iga teema asjakohasesse konteksti ja illustreerides oma seisukohti elust võetud näidetega.

Loe lisaks
Lastehaigla elutööpreemia pälvis Valentin Sander

Oma arstiks-saamise tee alguses ei olnud tänane eriala tema selgeks eesmärgiks. Selleni jõudis ta läbi otsingute. Aga tulemus on suurepärane – ta on leidnud enda jaoks parima ja sobivaima eriala, mis on saanud väga tugeva ning pühendunud juhi ja arendaja.

Loe lisaks
Lastehaigla aasta arst neuroloog Valentin Sander

Tänaseni on ta oma valdkonna algataja ja eestvedaja Tallinnas, ideede genereerija ja elluviija. Tõsi, viimasel ajal on Tallinn talle väikseks jäänud ning juba on ta haaranud oma lennukate mõtetega kogu Eesti. Silmapiiril on patsiendid teistestki Balti riikidest ning Soomest.

Tal on suurepärane kogemustepagas nii meditsiinilises kui inimlikus mõttes laiemalt. Tema huvi uue ja uuendusliku järele on imetletav. Tal on kustumatu huvi oma eriala ja selle arengu vastu. Selle kinnituseks on hool ja tegutsemine selle nimel, et noorte kolleegide pealekasv oleks tagatud, sütitades neid oma isikliku personaalia ja sujuva suunamisega.

Loe lisaks
Tallinna Lastehaiglal edukas kogemus 9aastase insuldihaigega

Samas on tal silme ees hoopis suurem, erialast väljuv nägemus, mida ta talle omasel delikaatsel viisil aeg-ajalt ka väljendab.

Tundes siiski pieteeti suure meditsiini ees, kuulub temale ütlus: „ See, et mina mõnda haigust näinud ei ole, ei tähenda, et seda ei ole olemas“.

Ning oskus suhelda pinget maandaval viisil ka kõige raskemate patsientide ja nende vanematega on omadus, mida võib ainult kadestada.

Ta on positiivne ning hea kolleeg, kes alati toetab nii nõu kui ka jõuga, olgu siis teemaks erialane küsimus või hoopiski isiklikumat laadi teema. Ka siin torkab silma tema oskus olla tasakaalukas ja pinget alandav, jäädes sealjuures oma seisukohtadele kindlaks.

Igal hommikul saabub ta tööle, täis pakatavat energiat ning nakatavat elurõõmu.

Lisaks on ta ka emotsionaalne ja värvikas lugude jutustaja ja suurepärase kirjutamissoonega, mida oleme kogenud/lugenud tema esitatud soovituskirjadest erinevate tunnustuste/auhindade nominantide esiletõstmiseks."

Meditsiiniuudised ühineb leinaga.

Jaga lugu
Mu.ee toetajad:
Kadi HeinsaluMeditsiiniuudiste peatoimetajaTel: 6670 451
Violetta RiidasMeditsiiniuudiste toimetajaTel: 6670 454
Margot VentMeditsiiniuudiste toimetajaTel: 6670 446
Triin Tabur Meditsiiniuudiste toimetajaTel: 6670 455
Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862
Minna Liisi LiivrandMeditsiiniuudiste sündmuste projektijuhtTel: 6670 230
Maarja KõrvMeditsiinimeedia müügijuhtTel: 5257708