• 08.12.22, 14:43

Soomes suri laps haigla ruumipuuduse tõttu emaüssa

Soomes Espoos suri novembri lõpul laps emaüssa, kuna ema sõnul ei soostunud meedikud teda väidetava vajaduse puudumise ja ruumipuuduse tõttu Jorvi haiglasse sisse võtma.
Jorvi haigla Espoos.
  • Jorvi haigla Espoos.
  • Foto: Antti Aimo-Koivisto/Lehtikuva
Kolmanda lapse kaotanud ema sõnul oli tema rasedus kulgenud hästi. 22. novembri hommikul paigaldati emale emakakaelale mehhaanilise surve avaldamiseks balloonkateeder, kuulati beebi südamelööke ning saadeti seejärel koju. Eri võimalustest ja nendega seotud riskidest emale tema sõnul ei räägitud, ent ta usaldas arste. Hiljem kuulis ema, et kõiki antud protseduuriga seotud rutiinseid uuringuid talle toona ei tehtud, vahendas Helsingin Sanomat.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 21.11.25, 10:05
Hilja alustada? Arstid kutsuvad üles teadlikumale pereplaneerimisele
14. novembril toimus Tallinnas Mövenpicki konverentsikeskuses Eesti Viljatusravi ja Embrüoloogia Seltsi sügisseminar „Kuidas viljakuskell tiksub?“. Konverentsil osales sadakond meditsiinitöötajat - kokku olid tulnud naistearstid, viljatusraviga seotud spetsialistid ja reproduktiivmeditsiiniga seotud teadlased.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele