• 29.03.23, 13:00

Kliinikumi vähiravi toimub pea kümme aastat kompleksselt peamajas

Tartu Ülikooli Kliinikumi vähiravi – nii hematoloogia- ja luuüdi siirdamise osakonna, kiiritusravi kui ka kirurgiakliiniku koosseisu kuuluva kirugilise ja günekoloogilise onkoloogia osakonna töö – toimub praeguseks pea kümme aastat kompleksselt peamajas.
Doktor Kristiina Ojamaa.
  • Doktor Kristiina Ojamaa.
  • Foto: Tartu Ülikooli Kliinikum
L. Puusepa 8 hoones toimub nii hematoloogiliste haigete statsionaarne, ambulatoorne kui ka päevaravi. Luuüdi siirdamiseks on patsienditele ja personalile loodud parimad tänapäevased tingimused, vajaliku ventilatsioonisüsteemiga ühekohalised palatid. Kliinikumis toimub aastas 40-60 vereloome tüvirakkude siirdamist. Viimastel aastatel on kasutusele võetud uusim siirdamismeetod – haploidentne vereloome tüvirakkude siirdamine – kus doonori otsingud ei võta liigselt aega, kuna protseduuriks sobib üks lapsevanematest. Hematoloogia ja luuüdi siirdamise osakonnas töötab ka Eestis ainulaadne laste hematoloogia ja onkoloogia üksus, kus on lapsesõbralikud palatid, kabinetid ja mängutoad nii statsionaarses osakonnas, ambulatoosetes vastuvõtu ruumides kui ka kiiritusravi ootealal.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 13.05.25, 08:30
Soovid Eestis korraldada rahvusvahelist konverentsi? Eesti Konverentsibüroo tuleb appi
Teadus- või erialakonverentsi Eestisse toomine pole enam ammu vaid unistustes eksisteeriv ettevõtmine, vaid reaalsus. Oma valdkonna arendamine, teadusharu nähtavuse tõstmine rahvusvaheliselt ning kontaktide loomine on hea põhjus, miks rahvusvaheline konverents Eestisse kutsuda. Eesti hea maine erinevates valdkondades, ürituste korraldamise kogemus, riigi kompaktsus ning olemasolevad võimalused annavad hea pinnase väiksema ja keskmise suurusega konverentsi toimumiseks. Selleks, et globaalse ulatusega konverents Eestis toimuma saaks ja selle iga detail õnnestuks, tuleb appi Eesti Konverentsibüroo.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele