Esmaspäeval tervishoiu tulevikurahastamise pressikonverentsil jäi kõlama paratamatu lisaraha leidmise vajadus, muul juhul vajub tervisekassa aasta-aastalt aina sügavamasse miinusesse.

- Vasakult: Pille Banhard, Andres Võrk, Riina Sikkut
- Foto: Kadi Heinsalu
Otse sotsiaalkomisjoni istungilt sama projektiga sündmusele tulnud terviseminister Riina Sikkut ütles, et küsimusi oli ka seal palju. "Hakkan tööle selle nimel, et me saame selgeks ja teeme ära muutused," rääkis Sikkut. "Kui demagraafia on suhteliselt hästi ette ennustatav, kuid hinnakomponent ja raviootuste kasv vajab rohkem analüüsi." Tema sõnul on otsustuskoht poliitiline: kas on vaja eraldi maksu, siirdeid üldistest maksutuludest, kui palju suunata tervist kahjustava tegevuse maksustamisest otse tervisekassasse jne. "Vähetähtis pole kindlustunne, et arstid ja õed läheksid eriala õppima, sest nad näevad oma potentsiaali selles valdkonnas," lausus ta.
Seotud lood
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.