• 25.09.23, 12:00

Riskirühmad saavad oktoobri keskpaigast tasuta gripivaktsiini

Kuna grippi haigestub Eestis viiruste kõrghooajal kümneid tuhandeid inimesi ja viimase kümne aasta jooksul on haigus nõudnud 424 inimese elu, saavad riskirühmad end parema kaitse tagamiseks alates oktoobri keskpaigast gripi vastu tasuta vaktsineerida lasta.
Doktor Pilleriin Soodla soovitab gripivaktsini kõigil, aga eriti riskirühmadel, süstida lasta enne gripihooaja algust ehk oktoobris või novembris
  • Doktor Pilleriin Soodla soovitab gripivaktsini kõigil, aga eriti riskirühmadel, süstida lasta enne gripihooaja algust ehk oktoobris või novembris
  • Foto: Merle Värv
Tartu ülikooli teadlaste ja immunoprofülaktika ekspertkomisjoni hinnangul on grippi haigestumisel suurim risk tüsistuste tekkeks väikelastel, eakatel, lapseootel naistel ja kroonilisi haigusi põdevatel inimestel. Viimase kümne aasta jooksul on grippi surnud 424 inimest, nende seas ka lapseootel naisi ja lapsi, kellel olid rasked kaasuvad haigused.

Seotud lood

Töökuulutused
  • 27.05.25, 12:38
Haapsalu Neuroloogiline Rehabilitatsioonikeskus otsib arsti
Hea arst! Tule ja anna oma väärtuslik panus, et terviseraskustesse sattunud inimesed saaksid võimaluse elada võimalikult toimekat ja rahuldustpakkuvat elu!

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele