• 19.10.23, 09:00

Laisaar: Eestis saavad neljandiku uutest kopsuvähi diagnoosidest naised

Tartu ülikooli kliinikumi kopsukliiniku juht, kaasprofessor Tanel Laisaar ütles eelmisel nädalal välismeedias kõne all olnud naiste kopsuvähijuhtude kasvu kommenteerides, et Eestis diagnoositakse juba aastaid veidi üle 800 uue kopsuvähi esmasjuhu aastas ning naiste diagnooside osakaal nende seas on aasta-aastalt tõusnud, ületades praeguseks 1/4.
Professor Tanel Laisaare hinnangul on kopsuvähi varase diagnoosimise parandamiseks parim võimalus  sõeluuringu kasutuselevõtt.
  • Professor Tanel Laisaare hinnangul on kopsuvähi varase diagnoosimise parandamiseks parim võimalus sõeluuringu kasutuselevõtt.
  • Foto: Tartu ülikooli kliinikum
"Ameerika Ühendriikides on naiste ja meeste osakaal kopsuvähi haigete hulgas enam-vähem võrdne juba mõned aastad. Ehkki selle peamiseks põhjuseks on suitsetamine, täheldatakse enamikus maailma riikidest, aga eriti Aasias, naiste, sh mittesuitsetavate naiste kopsuvähi esinemissageduse tõusu. Põhjus on paljuski ebaselge, aga peamisteks hüpoteesideks on pärilikkuse ja õhusaaste, sh siseruumide saastunud õhu roll," rääkis Laisaar.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 24.11.25, 09:55
Patsiendikindlustuse täiendav valik: maailmas tuttav mudel on lõpuks Eestis
Kui aasta tagasi oli patsiendikindlustuse valik Eestis piiratud vaid ühe, juhtumipõhise lepinguga, siis nüüd on kindlustusmaakleri Northern1 international insurance brokers OÜ eestvedamisel turule jõudnud uus konkureeriv lahendus. See vastab Eesti õigusruumi nõuetele, tugineb rahvusvaheliselt tunnustatud nõudepõhisele mudelile ja loob kauaoodatud valikuvõimaluse.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele