• 21.02.24, 09:00

Soome arst: raviaeg kulub patsiendiinfosüsteemidele

Päris-Soome (Varsinais-Suomi) hoolekandepiirkonnas Loimaa tervisekeskuses töötava tervisekeskuse arsti Jarno Käsnäse sõnul kulub arstide patsientide ravimiseks mõeldud aeg keeruliste patsiendiinfosüsteemide kasutamisele.
Soome doktori kinnitusel jõuab ta keeruliste patsiendiinfosüsteemide tõttu päevas tegeleda varasemast poole vähemate patsientidega.
  • Soome doktori kinnitusel jõuab ta keeruliste patsiendiinfosüsteemide tõttu päevas tegeleda varasemast poole vähemate patsientidega.
  • Foto: Shutterstock
Kui kümme aastat tagasi oli tervisekeskuse arstil Käsnäse sõnul aega tegeleda 10–12 patsiendiga päevas, siis praegu on tal päevas aega umbes kuue patsiendi jaoks. "Kuigi sellel on ka muid põhjusi, pole infotehnoloogia asja lihtsamaks teinud, pigem vastupidi," rääkis ta Helsingin Sanomatele.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 19.05.26, 14:49
Ravimite õige ettevalmistus aitab vältida vigu ja ajakulu
Ravimite ettevalmistus ja manustamine nõuab täpsust. Professionaalsed süsteemid nagu ravimijaotajad, ravimikandikud ja nädalasüsteemid tagavad, et iga ravim oleks omal kohal ja õige ajal kiirelt ning mugavalt kättesaadav.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele