• 30.04.24, 14:55

Südamehaiguste ravi aitab tõhusamaks muuta geneetiline uuring

Südame-veresoonkonna haigused on endiselt number üks surmapõhjus Eestis. Haiguste raske kulu ära hoidmiseks on tõhusaid ravimeid, ent sama ravim ei pruugi kõigile sobida. Professor Margus Viigimaa sõnul pakub lahendust geneetiline uuring.
Fotol: PERHi professor Margus Viigimaa.
  • Fotol: PERHi professor Margus Viigimaa.
  • Foto: Meeli Küttim
Regionaalhaigla südametervise kabineti ülemarst-kardioloogiakeskuse teadusjuht professor Margus Viigimaa nentis, et Eestis sureb südame- ja veresoonkonna haiguste tõttu kaks korda rohkem inimesi kui pahaloomuliste kasvajate tõttu. Nende haiguste riskiteguriks on sageli kõrge kolesterool.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 29.01.26, 12:30
Eksklusiivne võimalus kuulda KiSel-10 uuringu juhti Eestis: mida näitavad Q10 ja seleeni pikaajalised uuringud?
Kas teadsid, et kaks kõige mõjukamat toidulisandite valdkonna kliinilist uuringut – KiSel-10 ja Q-Symbio – on andnud märkimisväärseid tulemusi südame-veresoonkonna tervise, elukvaliteedi ja isegi bioloogilise vananemise aeglustamise osas?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele