• 06.09.24, 07:00

Kui pikast ajast piisab ajule nutipuhkuseks?

Soome aju-uurija ja psühholoogiadoktori Katri Saarikivi sõnul suudavad tänapäeva inimesed kergesti tähelepanuobjekti muuta, ent pikaajaline keskendumine on keerulisem. Ta tõi välja, kui pikast ajast piisab ajule nutipuhkuseks.
Soome doktori hinnangul märkab ja kogeb inimene seda rohkem, mida rohkem aega on tal asjade üle mõtlemiseks ja nende ettekujutamiseks.
  • Soome doktori hinnangul märkab ja kogeb inimene seda rohkem, mida rohkem aega on tal asjade üle mõtlemiseks ja nende ettekujutamiseks.
  • Foto: Shutterstock
“Tänapäeval saame paljude ülesannetega hõlpsalt alustada, ent pikaajaline keskendumine ja asjade lõpetamine on keerulisem. Kui ajule pakutakse pidevalt uut infot, ei jää ajul aega selle läbitöötamiseks – just seetõttu vajab inimene vahel teadlikult nutiseadmetest eemaloleku aega,” rääkis doktor Saarikivi Helsingin Sanomatele.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele