Neljapäeval kogunenud sotsiaalministeeriumi ja Tallinna linna töörühmas lepiti kokku, et aruteludes liigutakse edasi, lähtudes otsusest moodustada Tallinna ühendhaigla aktsiaseltsina.
Sotsiaalministeeriumi kantsler Maarjo Mändmaa selgitas, et aktsiaseltsi vorm võimaldab Tallinna ühendhaiglat paremini juhtida, tagades suurema läbipaistvuse ja kontrolli ning selgelt määratletud vastutuse. “Aktsiaseltsi vorm loob laiemad võimalused ka investeeringute kaasamiseks, mis on hädavajalikud haigla arengu ja teenuste kvaliteedi tõstmiseks,” lisas ta.
Tallinn soovib, et riik kataks osa uue Tallinna haigla ehituskuludest, kui rahastust ei tule, on linnal olemas alternatiivne plaan, mis pole aga odavam lahendus.
Kuni ekspertiisi valmimiseni tuleb hange peatada ning ekspertiisijärgselt hanke hindamiskriteeriumeid täiendada, leiab arhitektide liit pärast Tallinna haigla hanke ja eelprojektiga tutvumist.
Tallinna haigla valmimise aeg on seni määramatu. Seniks peavad kaks linnahaiglat – Lääne-Tallinna ja Ida-Tallinna keskhaigla – tegema investeeringuid olemasolevatesse hoonetesse.
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.