Mitmel pool maailmas Rootsist Austraaliani nähakse raviteekondades võtit raviteenuste inimkesksemaks ja terviklikumaks muutmisel. Eestis on juba valminud insuldi ja endoproteesimise raviteekondade kõrval väljatöötamisel veel kuus.
Tervisekassa raviteekondade teenusejuhi Eva Paalma sõnul aitab raviteekond patsiendil paremini jõuda talle vajalike tervishoiu- ja sotsiaalteenusteni. “Raviteekonnas saavad kokku kliiniline tõenduspõhisus ja korralduslikud kokkulepped: kui tavapärane ravikäsitlus keskendub pigem ühele konkreetsele haigusjuhtumile, siis raviteekonnapõhine vaatab patsiendi teekonda tervikuna,” selgitas ta. “Raviteekonnaga saab tervisekassa parimad võimalikud ravitulemid mõistlike kuludega ning tekib võimalus mõõta teenusteni jõudmist ja nende kvaliteeti.”
Mai algul peetud endoproteesimise teekonnale pühendatud konverentsil jäi kõlama, et projekti algul saatnud segased tunded hakkavad lahtuma ja inimesed jõuavad juba operatsioonile varasemast kordi kiiremini.
Puusa- või põlveliigese asendamine ehk endoproteesimine on Eestis üks sagedasemaid plaanilisi lõikusi ja operatsiooni tuleb oodata kaua. Tänu raviteekonna parandamisele ja ootejärjekorra korrastamisele jõuavad abi vajavad patsiendid operatsioonile varasemast kiiremini.
Meditsiiniuudiste talvistel veebiseminaridel anname tervishoiutöötajatele teadmisi vaimse tervise ja pearingluse teemal. NB! Kalender täieneb jooksvalt!