• 05.05.25, 09:59

Õiguskantsleri ettepanekul korrastatakse endale ja teistele ohtliku patsiendi vaoshoidmise põhimõtteid

Hetkel kehtiv seadus ei reguleeri endale ja teistele ohtlike patsientidega käitumist erakorralises vastuvõtus, intensiivravis, õendusabis ja kiirabis. Sotsiaalministeerium saatis kooskõlastusringile kavandi patsientide vaoshoidmise eelnõu väljatöötamiseks, mille siht on anda kindel seaduslik alus nii patsiendi kui ka tervishoiutöötaja kaitseks.
Õiguskantsler on korduvalt märkinud, et ilma seaduseta jääb risk ja vastutus ravimeeskonna kanda.
  • Õiguskantsler on korduvalt märkinud, et ilma seaduseta jääb risk ja vastutus ravimeeskonna kanda.
  • Foto: Shutterstock
Väljatöötamiskavatsus patsientide ohjeldusmeetmete kasutamiseks vältimatu abi, kiirabi, statsionaarse eriarstiabi ja õendusabi teenuse osutamisel on vastus raviasutuste endi ja õiguskantsleri tõstatatud murele, et regulatsiooni puudumine kahjustab nii patsiendi õigusi kui töötaja kindlustunnet.

Seotud lood

Uudised
  • 27.04.23, 13:00
Neli sammu, kuidas rahustada agressiivset vestluspartnerit (patsienti)
Kliiniline psühholoog ja Verge koolitaja Airiin Demir selgitab, kuidas rahustada maha ärritunud vestluspartner selleks, et jõuda probleemi lahendamiseni: kuula – kiida – kahetse – tee kokkulepe.
Uudised
  • 21.03.24, 15:00
Tööstressi ja ärevust väitis tundvat 83% küsitlusele vastanud õdedest
83,5% õdede liidu tänavu jaanuaris tehtud küsitlusele vastanuist väitis end tundvat tööstressi ja väsimust. Ka toodi välja probleeme puhkepauside ja kolleegisuhetega.
  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele