Violetta Riidas • 3 märts 2014 09:45
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Viiel protsendil veresuhkru mõõtmise kampaanias osalenul avastati normist kõrgem näit

Möödunud aasta 14. novembril ülemaailmse diabeedipäeva raames erinevates Eesti Selverites toimunud veresuhkru mõõtmise kampaania käigus tuvastati 90 inimesel normist kõrgem veresuhkru tase.

TÜ Kliinikumi Lastefondi, Eesti Diabeediliidu, Eesti Arstiteadusüliõpilaste Seltsi, OÜ Berlin-Chemie Menarini Eesti, OneMed OÜ ja Selveri koostöös teoks saanud kampaania käigus käis 26 Eestimaa Selveris veresuhkrut mõõtmas 1799 inimest vanuses 2 – 95 aastat, sealhulgas 32 last. Normist kõrgem veresuhkru näit ning sellest tulenev suurenenud diabeedi tekke risk avastati 5%-l osalenutest ehk 90 inimesel.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Lugemiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee