• 14.02.13, 07:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Arvamus: Eestis käiksid valved perearstile üle jõu

Üheks Eesti ja Soome tervishoiusüsteemi erinevuseks on jäigad piirid erialade vahel. Tartu Ülikooli lõpetanud kolleeg on vähese praktilise kogemusega samas kui Soomes on tudengid peale neljandat kursust kliinilist tööd ja haigla valveid ning peale 5ndat kursust esmatasandi omi tegemas.
Soomes peab minuteada iga eriala resident olema 9 kuud tervisekeskuses, kust saadakse korralik kliiniline kogemus. Ühe osana sellest tsüklist on ka valvetöö, nii päeval kui ka enamasti vabatahtlikult õhtusel ajal (reeglina kell 16-22). Seega on iga Soome arst kogenud (nii haiglatöös kui ka) esmatasandis ettetulevaid erakorralisi situatsioone ning esmatasandi valveid tehakse ka hiljem, kitsa eriala arstina, sest valvete eest makstakse hästi.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele