• 22.12.15, 13:45
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Meie oma Browni liikumine meditsiinis

Eesti meditsiinis toimuv sarnaneb viimastel aastatel järjest enam Browni liikumisele, kus keegi ei eeldagi eesmärgipärast arengut ning süsteemis toimuvad suunamuutused sõltuvad suvaliste, üksteisega seostamata ning mõjuanalüüsita tehtud otsuste põrkumisest, kirjutab Eesti Arstide Liidu president Lembi Aug.
Eesti Arstide Liidu president Lembi Aug
  • Eesti Arstide Liidu president Lembi Aug
  • Foto: Raul Mee
Ilmeka näitena võib tuua seni enneolematu kolme tervise- ja tööministri ametissenimetamise ühe aasta jooksul, mis on ilmselgelt tingitud poliitilisest, mitte valdkonnast lähtuvast vajadusest. Ministrite vahetuse mõju meditsiinile on pidurdav ja ebastabiilsust süvendav: uus minister, uued prioriteedid, uued otsuseprojektid. Nii ongi tänaseni meie arstiõppega ühtlustamata kolmandate riikide arstide registreerimine Eestis; kehtestamata arstiabi osutamise miinimumnõuded üldhaiglatele, mis annaks kindlustunde nii patsientidele kui ka seal töötavatele ja võimalikele uutele kolleegidele. Samuti on väljaarendamata vastutuskindlustuse ja patsiendikahjuhüvitamise süsteem, jätkub olematu personalipoliitika jne.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele