• 22.05.17, 08:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Merilind: pearaha on oma aja ära elanud

Täna moodustab perearsti rahastamisest suure osa pearaha, mis on aga paraku ajale jalgu jäänud ja oma ära elanud.
Eero Merilind.
  • Eero Merilind.
  • Foto: Andras Kralla
Me peaksime minema edasi motiveerivamate lahenduste poole, et ka rasked patsiendid ei jääks ripakile. Pearahasüsteem on loonud olukorra, kus perearstid ei taha võtta oma nimistusse keerulisi patsiente, kuna nendega on palju tegemist ja nad viivad suure hulga raha välja. 

Seotud lood

Uudised
  • 15.05.17, 10:00
Tervisekeskus: Läbi vee ja vile arhitektuuri-konkursi poole
Eurorahaga tervisekeskust rajades võib lisaks rahastuse kadalipu läbimisele ka linnaplaneerijate suunamisel arhitektuurikonkursile sattuda.
Uudised
  • 01.11.16, 09:30
Pikaajaline laen käib perearstile üle jõu
Isegi kui (pere)arsti ettevõttel on läinud korda võita euroraha abil tervisekeskuse rajamise õigus­, võib ta seista silmitsi ülejõu käiva laenukohustusega omaosaluse katmiseks.
Arvamused
  • 16.12.16, 09:00
Merilind: Mida saab teha tervishoiusüsteemis paremaks?
Kui aastaid tagasi Eesti ravikindlustussüsteem loodi, siis arvati, et see on ajutine ning elu toob korrektuure, aga tänaseks on olulised küsimused jäänud ikkagi lahendamata.
Uudised
  • 12.05.17, 12:15
Eero Merilind: mis eristaks arsti roolijoodikust?
Vastutuskindlustuse süsteem on vajalik, et arst saaks keskenduda oma põhitööle, saaks ja julgeks vastu võtta raskeid ja riskantseid otsuseid, mis võimaldavad päästa inimese elu, kirjutab perearst, meditsiinidoktor Eero Merilind.
  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele