Minu emakeeles kõlaks pealkiri “Pole süsti, pole tööd”. Sellise väljendiga tähistatakse olukorda, kus vaktsineerimata töötaja jääb tööst ilma, kirjutab Ants Nõmper, EllexRaidla juhtivpartner; HealthFounders mentor.

- Ants Nõmper, EllexRaidla juhtivpartner; HealthFounders mentor.
- Foto: Kaupo Kikkas
Kuna koroonaviiruse vastane vaktsineerimine on jõudnud olukorda, kus vähemalt tervishoiu ja sotsiaalhoolekande sektoris on kõik, kes vaktsiini soovisid saada, selle ka saanud, on tekkinud küsimus, mida teha nendega, kes vaktsineerimisest keelduvad. Aina rohkem tuleb uudiseid, et selliste töötajatega soovitakse töölepingud lõpetada. Sellise tee lahtilükkajaks on Tallinna Kiirabi, kes teatas kavast eelmine nädal. Täna tuli ettevaatlik teade ka Ida-Tallinna Keskhaiglast, et vaktsineerimata kolleegidega kaalutakse töölepingu lõpetamist.
Seotud lood
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.