Mirjam Esperk • 28 juuli 2017 11:00
Jaga lugu:
Ravimiuudised
Ainult tellijale

Euroopa ravimiamet soovitab peatada mõne gadoliiniumiühendi kasutamist

Foto: commons.wikimedia.org

Seni puuduvad tõendid, et gadoliiniumi ladestumine ajus oleks põhjustanud patsientidel neuroloogilisi häireid (nt kognitiivseid või liikumishäireid). EMA piirangute eesmärgiks on mis tahes võimalike riskide vältimine seoses gadoliiniumi ladestumisega ajukoes.

Euroopa Ravimiameti (EMA) ravimite riskihindamise komitee (PRAC) hindas gadoliiniumi sisaldavate kontrastainete kasutamisega seotud gadoliiniumi ladestumist ajukoes ja teistes kudedes ning Euroopa Ravimiameti inimravimite komitee (CHMP) kiitis heaks PRACi soovituse piirata mõne lineaarse gadoliiniumiühendi kasutamist keha magnetresonantsuuringul ja peatada teiste lineaarsete ühendite müügiluba.

Lugemiseks logi sisse või registreeri oma tervishoiutöötaja registrikood alloleval lingil.

Õigus lugeda on arstidel, ämmaemandatel, proviisoritel ja farmatseutidel.

Jaga lugu:
Seotud lood
MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

Meditsiiniuudised.ee toetajad:

Kadi Heinsalu
Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
Aet Trisberg
Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
Violetta Riidas
Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
Siret Trull
Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
Karin Tamm
Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
Kristi Kammer
Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee