Mirjam Esperk • 28 juuli 2017 12:29
Jaga lugu:
Ravimiuudised
Ainult tellijale

Ravimiamet gadoliiniumitest: ootame ära Euroopa komisjoni otsuse

Ravimiameti ravimiohutuse osakonna juhataja Ott Laius  Foto: Andras Kralla

Eestis moodustas eelmisel aastal kasutatud gadoliiniumi ühenditest 2/3 lineaarsed ühendid ning 1/3 makrotsüklilised ühendid. Kuidas edapidi, see selgub peale Euroopa Komsjoni otsust.

"Kuna lineaarseid gadoliiniumi ühendeid kasutatakse ka Eestis, siis puudutab see ka meie haiglate praktikat," kinnitas ravimiameti ravimiohutuse osakonna juhataja Ott Laius, kommenteerides Euroopa Ravimiameti otsust teatud gadoliiniumi ühendite mittesoovitamise ja kasutamise peatamise osas.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Lugemiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee