Violetta Riidas • 27 september 2017 13:30
Jaga lugu:
Ravimiuudised
Ainult tellijale

Kulutõhususe piir peaks olema vähemalt 48 000

Ravimitootjate Liidu nõukogu esimees ja ravimifirma Roche Eesti juht Kadri Mägi-Lehtsi.  Foto: Andras Kralla/ÄP

Eesti Ravimitootjate Liidu nõukogu esinaine ja ravimitootja Roche Eesti juht Kadri Mägi-Lehtsi sõnul on paradoksaalsel kombel viimastel aastatel ravimite kulutõhususe piir tõusmise asemel hoopis langenud.

Minu arust on Eesti puhul paradoksaalne, et kui me olime majanduskriisis – umbes 2009-2010, siis said haiged ka neid ravimeid, mis olid vajalikud vaid üksikute haruldasemate onkoloogiliste haiguste raviks. Kulutõhususe piirmäär oli siis üksikjuhtudel isegi 56 000 eurot. Enne masut oli ravimite rahastamise otsused seotud eelkõige haigete vajadustega ning riiklike haigusennetus strateegiatega, nt südame ja veresoonkonna ja ka vähistrateegia. 

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Lugemiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    Kõik seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee