Ainult tellijatele
7. november 2005
Ainult tellijatele
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Di­gi­loo in­fo­süs­tee­mi aren­dus ära­tas suurt hu­vi

4. no­vemb­ril oli vii­ma­ne päev esi­ta­da taot­lu­si osa­le­maks sot­siaal­mi­nis­tee­riu­mi väl­ja kuu­lu­ta­tud di­gi­taal­se ter­vi­se­loo in­fo­süs­tee­mi­se loo­mi­se rii­gi­han­kel, mi­da fi­nant­see­ri­tak­se Eu­roo­pa Lii­du st­ruk­tuu­ri­fon­di­dest.

4. no­vemb­ril oli vii­ma­ne päev esi­ta­da taot­lu­siosa­le­maks sot­siaal­mi­nis­tee­riu­mi väl­ja kuu­lu­ta­tuddi­gi­taal­se ter­vi­se­loo in­fo­süs­tee­mi­se loo­mi­serii­gi­han­kel, mi­da fi­nant­see­ri­tak­se Eu­roo­pa Lii­dust­ruk­tuu­ri­fon­di­dest. "Rah­vus­va­he­li­sel väl­ja­kuu­lu­ta­mi­se­galä­bi­rää­ki­mis­te­ga rii­gi­han­kel osa­le­mi­seks esi­ta­ti 15taot­lust," üt­les sot­siaal­mi­nis­tee­riu­mi pro­jek­ti­juht JaakPar­re. "Taot­lu­si esi­ta­ti nii ük­si­ku­te fir­ma­de kui kakon­sort­siu­mi­te poolt ühi­selt, kus­juu­res kon­sort­siu­mi­tesosa­leb ka vä­lis­mai­seid fir­ma­sid." Taot­le­ja­te roh­kus üle­tas mi­nis­tee­riu­mi oo­tu­si, kuidPar­re sõ­nul on suur hu­vi han­ke vas­tu po­si­tiiv­ne, ku­nata­gab lä­bi ti­he­da kon­ku­rent­si pa­ri­ma part­ne­rileid­mi­se. Järg­mis­te sam­mu­de­na viiak­se lä­hi­nä­da­la­tellä­bi taot­le­ja­te kva­li­fit­see­ri­mi­ne ning va­li­tak­seväl­ja need taot­le­jad, kes kut­su­tak­se lä­bi­rää­ki­mis­te­le,mär­kis Par­re. Le­pin­gu­ni on pla­nee­ri­tud jõu­da 2006. aas­taveeb­rua­ris. Kaks ja pool aas­tat han­ke­tööd hõl­mab di­gi­taal­seter­vi­se­loo in­fo­süs­tee­mi pro­jek­tee­ri­mist,val­mis­ta­mist, ka­su­ta­ja­te koo­li­tust ja juu­ru­ta­mist.Juu­ru­ta­mi­ne hõl­mab nii ter­vis­hoiu­tee­nu­se osu­ta­ja­tein­fo­süs­tee­mi­de liit­mist di­gi­taal­se ter­vi­se­loo­ga kui kaava­lik­ku­se tea­vi­ta­mist loo­dud tee­nus­test, tea­tassot­siaal­mi­nis­tee­rium oma pres­si­tea­tes. Di­gi­taal­se ter­vi­se­loo ra­ken­da­mi­se­ga te­kibvõi­ma­lus lä­bi ühe in­fo­süs­tee­mi pää­se­da li­gi pa­ti­sen­diter­vi­seand­me­te­le, mis pa­ran­dab ars­ti­de ja pat­sien­ti­dein­for­mee­ri­tust pat­sien­di ter­vi­se­sei­sun­dist. Tä­nusel­le­le, et arst saab ra­vi­mi­se käi­gust tut­vu­da va­ja­li­keand­me­te­ga, pa­ra­neb ka ra­vik­va­li­teet. Pat­sien­dili­gi­pääs oma ter­vi­seand­me­te­le ta­gab ini­me­se pa­re­matead­lik­ku­se oma ter­vi­sest. Ars­ti­de juur­de­pääs pat­sien­di and­me­te­lere­gu­lee­ri­tak­se õi­gus­te süs­tee­mi­ga, mis vä­lis­tabju­hu­sed, et arst tut­vuks ra­vi­mi­se käi­guster­vi­seand­me­te­ga, mis ei oma ra­vis täht­sust. Sa­mu­tikont­rol­li­tak­se di­gi­taal­se ter­vi­se­loo in­fo­süs­tee­mikau­du and­me­te ka­su­ta­mist. Pis­te­list kont­rol­li omater­vi­seand­me­te ka­su­ta­mi­se üle võib te­ha iga pat­sientise. Li­saks luuak­se di­gi­taal­se ter­vi­se­loo pro­jek­tiraa­mes kii­ra­bi jaoks mõel­dud pa­ti­sen­di krii­ti­lis­teter­vi­seand­me­te in­fo­süs­teem, mis tal­le­tab en­dasväl­ja­võt­te pa­ti­sen­di kõi­ge olu­li­se­ma­testter­vi­seand­me­test ja on väl­ja­kut­se­le sõit­va­le kii­ra­bi­leli­gi­pää­se­tav loe­tud se­kun­di­te jook­sul.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus
EraisikEttevõte
Olen tingimustega nõus
Kaardimaksega
Mobiilimaksega
Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
Jaga lugu
Mu.ee toetajad:
Kadi HeinsaluMeditsiiniuudiste peatoimetajaTel: 6670 451
Violetta RiidasMeditsiiniuudiste toimetajaTel: 6670 454
Margot VentMeditsiiniuudiste toimetajaTel: 6670 446
Triin Tabur Meditsiiniuudiste toimetajaTel: 6670 455
Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862
Minna Liisi LiivrandMeditsiiniuudiste sündmuste projektijuhtTel: 6670 230
Maarja KõrvMeditsiinimeedia müügijuhtTel: 5257708