Abordiportaal jätkab ministeeriumi valvsa pilgu all

Sotsiaalministeerium, kelle heakskiidul
rahastas hasartmängumaksu nõukogu (HMN) abordivastast portaali 203 050 krooniga,
lasi tegijatel portaali sisu muuta, kuid raha tagasi nõuda ei saa.

Ministeeriumi sotsiaalala asekantsleri Riho Rahuoja sõnul on portaali loojad formaalselt ministeeriumi parandused teinud — muutes mõningaid lauseid ja sõnu — ning lisanud ka lingi ministeeriumi seisukohtadele aborditeemal, kirjutab Eesti Päevaleht.

“Kahetsusväärselt on aga vahepeal portaali lisatud ka uut materjali, mis ministeeriumi arvates pigem suurendab portaali kallutatust, mitte objektiivsust. Sotsiaalministeerium ei nõustu portaalis esitatud seisukohtadega,” kinnitas Rahuoja. Näiteks on lisandunud uus rubriik “Riistad” — mahukas fotogalerii aborditegemisriistadest minevikus ja tänapäeval.

Ministeeriumi käed on nüüd aga seotud, kuna raha tagasiküsimiseks peab näitama selgetele lahknevustele taotluses lubatu ja praegu ilmavalgust nägeva portaali vahel: esitatud konkreetsed muudatusettepanekud on portaal juba käiku lasknud. Ministeeriumil on aga endiselt õigus portaalile märkusi teha.


Lisa kommentaar

  • Ketlin Beljaev

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.