Töötervishoiuarst jäetakse haigustest teavitamata

Tööst tingitud haigestumistest teatamine
jätkab langustrendi ning vähenes mullu aastatagusega võrreldes pea kolmandiku
võrra 253 teateni. Tööinspektsiooni hinnangul pole põhjus mitte haigestumise
vähenemises, vaid selles, et üha vähem pöördutakse töötervishoiuarsti poole.

Nimelt diagnoosivad tööst põhjustatud haigestumisi vaid töötervishoiuarstid ning seega on tööst põhjustatud haigestunute arv seotud pigem tööandjate poolt töötervishoiuarsti juurde kontrolli saadetud töötajate arvuga, kirjutas Tarbija24.

Kokku oli 253 töö tõttu haigestunul mullu 337 erinevat diagnoosi. Ligi pool tööst põhjustatud haigestumistest diagnoositi 2007. aastal töötleva tööstuse sektoris.

Rohkem oli haigestumisi paberitootmise, tekstiilitööstuse, mööblitööstuse valdkonna töötajatel, samuti transpordivahendite tootmises, millest kitsam tegevusala on laevade ja ujuvvahendite ümberehitus, remont ja hooldus.

Rohkem kui 10 tööst põhjustatud haigestumist on diagnoositud veel ehitussektori, põllumajanduse ning jae- ja hulgikaubanduse töötajatel.

Paberitootmise tegevusalas on tööst põhjustatud haigestumiste peamiseks ohuteguriks sundasendid ja -liigutused ning füüsilise töö raskusest põhjustatud haigused.

Metalli- ja masinatootmise töötajatel on tööst põhjustatud haigestumise ohuteguriks enam müra ning vibratsioon.

Teine sagedamini esinev ohutegur sellel alal on füüsilise töö raskus (raskuste käsitsi teisaldamine) või korduvad liigutused, millest põhjustatuna diagnoositi lihaste ülepingega seotud haiguseid. Mööblitööstuses on pea kõik tööst põhjustatud haigestumised tingitud mürast.


Lisa kommentaar

  • Ketlin Beljaev

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.