Tallinn vaeb teise valveapteegi avamist linnas

Sel kolmapäeval arutab linnavalitsus teise
valveapteegi avamist Tallinnas, kuna linna äärest kesklinnas asuvasse
valveapteeki on pikk maa.

Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuameti osakonnajuhataja Ene Tomberg möönis Päevaleht Online’ile, et ühe alternatiivina nähakse tõesti teise valveapteegi avamist.
Tombergi sõnul võiks üheks võimalikus kohaks, kus teine valveapteek avada, olla Lasnamägi, sest see asub tõesti praegusest Tõnismäe apteegist liiga kaugel.
Kui teise valveapteegi avamine peaks teoks saama, siis pealinna neid rohkem kindlasti ei tule. Tombergi hinnangul suuremat vajadust lihtsalt ei ole, sest kui küsida inimestelt siis konkreetselt on viivitamatut apteekri abi vaja umbes 30 protsendil inimestel.
Ülejäänud, kes valveapteegi järjekordades seisavad on Tombergi sõnul sellised, kel hakkab lihtsalt kas retsepti kehtivuse aeg täis tiksuma või tullakse hoopis mõne utoopilise nõudmisega.
Mõne nädala eest käis linnavolikogu liige Nikolai Stelmach välja mõtte, et linn peaks tagama hoopis öösiti valveapteegi müügisaali inimeste sissepääsu, sest luugi kaudu rohtusid osta on liigne alandus.
Stelmachi sõnul maksab linn Tõnismäe apteegile 360 000 krooni aastas, et see teenindaks hädalisi kella kaheksast õhtust kella kaheksani hommikul, kuid linnaelanikel puudub siiski nimetatud kellaaegadel võimalus siseneda müügisaali ja osta vajalik ravim tsiviliseeritud moel – üle leti.
Tombergi sõnul linn sellist asja lubada ei saa, sest nii puudub apteekril igasugune turvalisus. Ka turvamehe palkamine ei muudaks asja, sest ühest korra tagajast vaevalt piisaks.
Eestis pakuvad ööpäevaringset apteegiteenust ainult Tallinn ja Tartu, mujal valveapteeke seni avatud pole.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.