Läänemaa haiglal pole laste ravimiseks enam raha

Eelmisel nädalal saadeti Haapsalus Läänemaa
haiglas viibinud lapsed koju või Tallinna ravile, sest haiglal ei ole laste
ravimiseks enam raha.

Haigla peaarsti asetäitja Kai Tennisbergi sõnul on haigla juba mõnda aega rahamuredes vaevelnud ja võimalusel lapsi Tallinna ravile saatnud. «Nüüd on aga raha otsas ja enam lapsi haiglas hoida ei saa,» nentis ta ajalehele Postimees.

Otsas on ka alles kahe nädala pärast lõppevaks teiseks kvartaliks ette nähtud raha. Ning eelmises kvartalis jäi haiglal 150 000 krooni eest arveid tasumata.

Tennisbergi sõnul peitub rahapuuduse põhjus selles, et lastearstid teevad oma tööd piltlikult öeldes liiga hästi. Selle asemel et pöörduda perearsti poole, otsivad lapsevanemad abi otse lastearstidelt, kes neile ka vastu tulevad.

Haigla peaarsti Tõnis Siiri kinnitusel saavad haiged lapsed ravita keegi ei jää. «Aga näiteks pikaajalisteks uuringuteks me praegu lapsi haiglasse võtta tõesti ei saa,» ütles ta.
Siiri sõnul muretsetakse praegu rohkem kui asi väärt. «Eks me pea oma rahaasjad üle vaatama,» leidis ta.

Haigekassa juhatuse esimehe Hannes Danilovi sõnul Läänemaa haigla rahahädas süüdi haigla juhid. Danilov märkis, et kui Läänemaal on tuhande lapse kohta 116 ravijuhtu, siis näiteks Põlvamaal 64 ja Saaremaal ainult 52. «Tahaks päris teada, kuidas nende piirkonnas poole rohkem haigeid lapsi on,» imestas Danilov.

Danilovi sõnul tuleks Läänemaal kasutada rohkem perearstide abi ja ambulatoorset ravi, mitte lapsi kergekäeliselt haiglaravile võtta. Ta selgitas, et haigekassa eesmärk ei ole maksta nende laste ravi eest, kes on haiglasse võetud sotsiaalsetel põhjustel. «Näiteks kui lapsel ei ole kuhugi minna,» seletas Danilov. «Selle jaoks on teised asutused.»

Lisa kommentaar

  • Triinu Laan

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.