• 02.07.08, 17:42
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Hallutsinogeensetel seentel on raviv toime

2002. aastal võttis ärikonsultant Dede Osborn Johns Hopkinsi Ülikooli laboratooriumis teadusprojektis osaledes psühhedeelset farmakoni ning väitis, et see kogemus on teda tänase päevani aidanud. Samas on uuringud tõestanud psilotsübiini potentsiaali alkoholismi ja uimastisõltuvuse ravis.
Psühhedeelset farmakoni võttes oli tal tunne, et ta tõuseb lendu. Ta nägi värve. Siis tundus talle, nagu rebeneks ta süda lõhki. Ometi pidas ta seda kogemust sama rõõmsaks kui valusaks ning väidab, et see on teda tänase päevani aidanud.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele