Hallutsinogeensetel seentel on raviv toime

2002. aastal võttis ärikonsultant Dede
Osborn Johns Hopkinsi Ülikooli laboratooriumis teadusprojektis osaledes
psühhedeelset farmakoni ning väitis, et see kogemus on teda tänase päevani
aidanud. Samas on uuringud tõestanud psilotsübiini potentsiaali
alkoholismi ja uimastisõltuvuse ravis.

Psühhedeelset farmakoni võttes oli tal tunne, et ta tõuseb lendu. Ta nägi värve. Siis tundus talle, nagu rebeneks ta süda lõhki. Ometi pidas ta seda kogemust sama rõõmsaks kui valusaks ning väidab, et see on teda tänase päevani aidanud.

“Olen rohkem keskendunud sellele, kes ma olen ja mida ma teen,” pajatab praeguseks 66-aastane Osborn Providence’ist, Rhode Islandi osariigist. “Ma ei kahtle enam endas, nagu mul varem kombeks oli. Tunnen, et olen jalgadega kindlamalt maa peal, ja et me kõik oleme omavahel seotud,” vahendas Delfi Yahoo News AP-d.

Teadlased raporteerisid, et 14 kuud pärast psühhofarmakoni manustamist kinnitas enamik vabatahtlikke, et tunneb end tänu sellele kogemusele ikka veel endisest paremini, paranenud on ka käitumine. Kaks kolmandikku neist väitis ka, et taju muutev aine oli pakkunud neile elu tähendusrikkaima vaimse kogemuse.

Psilotsübiini-nimelist ainet leidub niinimetatud “maagilistes seentes”. See on seadusega keelatud, ent usulistes kombetalitustes on seda kasutatud sajandeid.

Edasised uuringud võivad tõestada psilotsübiini potentsiaali alkoholismi ja uimastisõltuvuse ravis, nagu ka rängalt haigete inimeste vaimsete probleemide leevendamisel, kinnitas uurimuse autor Roland Griffiths Johns Hopkinsist. Osaliselt rahastas uuringut USA Riiklik Uimastite Kuritarvituse Instituut.

Lisa kommentaar

  • Katre Pilvinski

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.