Ülekaalulisus mõjub spermale halvasti

Ülekaalulistel meestel on halvema
kvaliteediga seemnerakud, ilmselt seetõttu, et liigne rasv munandite ümber
muudab keskkonna ülearu soojaks.

Aberdeeni Ülikooli teadlased uurisid enam kui 2000 rasestumisega hädas oleva paari meespoole seemnerakke ja leidsid, et kõige raskematel meestel oli lisaks teistele probleemidele ka kõige halvema kvaliteediga sperma, kirjutas BBC.

Euroopa viljakusalasel konverentsil Barcelonas arvasid teadlased, et kaalu langetamine peaks viljakust tõstma.

On teada, et rasvtõbe põdevatel naistel on väiksem tõenäosus rasedaks jääda, nüüd näitab viljakuse langust ka meeste ülekaalulisus.

Uuringust selgus, et normaalse kehamassiindeksiga (20-25) meestel tekkib spermat rohkem ja see on parema kvaliteediga. Kõrgema kehamassiindeksiga meestel tekkib seemnerakke vähem ja nende seas on enam viljastamiseks sobimatuid rakke.

Uurimisgruppi juhtinud dr Ghiyath Shayeb ütles: "Meie tulemused olid teistest asjaoludest sõltumatud ja nende põhjal võiks järeldada, et mehed, kes tahavad oma partneriga last saada, peaksid end enne ideaalsesse kehakaalu saama.“

Uurijad jätkavad nüüd tööd, võrreldes viljakate ja viljatute paaride meeste kehamassiindeksit, et näha, kas halvema kvaliteediga sperma on otseselt madalate viljakusnäitajate põhjuseks. Lisaks kavatsetakse uurida, kuidas ülekaalulisus spermat mõjutab.

Dr Shayebi sõnul võib põhjuseid olla mitu, sh rasvtõbe põdevate meeste teistsugune hormoontasakaal, munandite ülekuumenemine rasva tõttu või lihtsalt elustiil ja dieet, mis lisaks ülekaalulisusele muudab nõrgemaks ka seemnevedeliku.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.