Eesti tervishoiutöötajate tööleminek välisriikidesse muutub lihtsamaks

Esmaspäeval ostis rahvusvaheline
töövahendusbüroo Empresaria Group 60 protsenti Eesti suurimast
tervishoiuspetsialiste vahendavast ettevõttest Mediradix OÜ, avades sellega
arstidele ja õdedele töö-võimalused Skandinaaviast Indoneesiani.

Mediradixi tegevjuht Ralf Hjorth rääkis, et ka praegu viibib ettevõtte kaudu välismaal üle saja Eestist pärit arsti, hambaarsti ja meditsiiniõe. “Soome kõrval vaatame nüüd enam ka Iirimaa, Inglismaa ja Rootsi poole,” vahendas Hjorthi sõnu Eesti Päevaleht.

Samal ajal loodetakse tema sõnul tulevikus toetada võrgustiku kaudu ka Eesti tervishoiusüsteemi ees ootava tööjõu-puuduse osas. “Seda riikidest, kus on sarnane palgatase, ja arstidele, kellel huvi karjääri vastu. Praegu on liikumise suund siiski vastupidine ning ka Hjorth tunnistab, et tervishoiutöötajate palgavahe Soomes ja Eestis on enam kui kolmekordne.

Ettekujutuse meditsiinitöötajate huvist välisriikides praktiseerimise vastu annab tervishoiuameti kogutud statistika Eestist väljaminekuks vajalike dokumentide esitamise kohta. Ehkki nn migratsioonivalmidus ei tähenda veel kindlat lahkumist, väljastas tervishoiuamet ainuüksi selle aasta teises kvartalis vastavaid dokumente 40 korral. Võrreldes aastataguse ajaga on see arv küll mõnevõrra langenud.

Eesti arstide liidu peasekretäri Katrin Rehemaa sõnul ei ole lähiaastatel pensionile jäävate arstide arvu silmas pidades tööle asuvate noorte arstide hulk puudujäägi katmiseks piisav. “Vaja oleks teha nii, et Eesti arstid jääksid Eestisse.” Rehemaa märgib, et ka praegu on paljudel arstidel töökoht nii Tallinnas kui ka Soomes. Kui praegu aitab arstide põuast üle saada ülekoormusega töötamine, siis töötunde lõputult juurde määrata ei ole võimalik.

Lisa kommentaar

  • Kristina Kruuse-Tezak

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.